E-bike Livigno a Bernina Pass

Cyklozájezd s elektrolem do Livigna a Bernina Passu

Livigno, které se nachází v nadmořské výšce 1 816 m n. m. patří mezi nejpopulárnější destinace fanoušků horských kol a vy se můžete zařadit mezi ně. Vydejte se s námi objevit neuvěřitelně rozmanitou nabídku cyklo oblasti Livigno pod dohledem našich zkušených průvodců. S nimi si vychutnáte horské přejezdy a dechberoucí výhledy na italském pomezí, společně s nimi pojedete z Livigna do Ospizia ve švýcarském Bernina Passu, kde vás ohromí jedny z nejúchvatnějších scenérií Švýcarska.

Pro každého účastníka cyklozájezdu máme připraveno horské odpružené elektrokolo Rock Machine, poplatek za půjčení je zahrnutý v ceně zájezdu. Pokud máte elektrokolo vlastní, můžete jej po domluvě vzít s sebou.

Cyklozájezd si nejlépe užijete v organizované skupině s naším průvodcem, pokud byste uvítali sólo ježdění, není to problém. Doporučíme vám trasy a můžete vyrazit, využít můžete mikrobus pro přejezdy.

Náročnost: Horské cyklotrsy 3 - se střední až 5 -  velmi náročnou obtížností. Skupina rozdělena do dvou skupin. Pro daný den vždy připravena lehčí varianta a náročná trasa se sjezdy -singletraily. Můžete zvolit dle své kondice, se kterým z průvodců se daný den vydáte.

Charakteristika zájezdu

Nástupní místa: Brno - Jihlava -Praha - Plzeň 

Mikrobus pro 18 osob po celou dobu zájezdu – zajištěn transport při přejezdech

Ideální pro: jednotlivce, skupinky, rodinky a také 50 +

Pohodlné ubytování v 3* penzionu s polopenzí 

Zapůjčení elektrokol Rock Machine v ceně zajezdu

Zkušený průvodce a výuka jízdy v terénu

KUDY POJEDEME V LIVIGNU 

Italské Livigno se stalo za poslední roky vyhledávaným cílem fanoušků elektrokol. Ta umožňují zažít horská dobrodružství na dvou kolech, ať už patříte mezi hobby jezdce nebo experty za řídítky. Z bohaté nabídky cyklotras různých obtížností si vybere opravdu každý, čekají na vás traily na Mottolinu, včetně trailu Camanel pro elektrokola, který vede ke stejnojmenné horské chatě. 
Součástí zájezdu bude následné napojení na panoramatickou stezku vedoucí v úbočí do Val delle Mine. Podíváte se také na horskou stezku na Monte delle Rezze, která vyráží od horní stanice Carosella a dostala název Madanon trail. Oblast Carosello nabízí 40 kilometrů stezek!

Carosello 3000 Flow-Trail -  Horský park nabízí nový flow-trail, kde může každý jezdit podle svých aktuálních schopností. Jedná se o stylový trek založený na rychlosti a rytmu, zkušeným bikerům zprostředkuje pocit horské dráhy, začátečníkům pak potřebné bezpečí. Carosello 3000 nabízí síť výletních trailů s nádhernými výhledy na alpské scenérie. Cesta po horských hřebenech vás zavede až do lidmi zapomenutých údolí. Trasy splňující veškerá očekávání zde najdou jak experti, tak úplní začátečníci.

Bike Park Motolino - Mottolino bikepark nabízí 13 tratí pro downhill i freeride. Tři různé úrovně uspokojí začátečníky i experty, na konci tratí jsou velké airbagy pro nácvik nových triků. Pokud jste nikdy nezkoušeli sjezd a freeride MTB, můžete si je zkusit. Poviností je však celoobličejová helma - helma je naprosto zásadní pro bezpečnost uvnitř bikeparků. Důrazně doporučujeme používat integrální, protože vás v případě pádu nejlépe ochrání (dá se v parku zapůjčit).

Vybrané MTB stezky v Livignu
Přírodní stezka Enduro - Natural Trail Enduro MTB stezka je součástí vedlejších tras v Mottolino. Je dlouhá 5 600 m, nemá žádné zvláštní překážky, jako jsou kameny a kořeny, ale sleduje přirozené reliéfy země. 
Trasa MTB na ALPE MINE - Trasa střední náročnosti MTB, která míří do údolí Alpe v Livignu, nás povede po straně Mottolino po celé její délce. Tato trasa je vhodná i s elektrokolem, avšak je zvolena pro zkušenější skupinu, která preferuje pohyb po horských cestách.
Trasa MTB NA MALGA TRELU – Trasa MTB střední náročnosti je přístupná i s elektrokolem. Cesta, která sestoupí po přejezdu Mottolina po stezce ke vchodu do Vallaccia v Trepalle, nás zavede až k Malga Trela s návratem do Livigna pro Val Alpisella. Je ideálním řešením pro den MTB v Livignu.

PUTOVÁNÍ DO ŠVÝCARSKA PŘES BERNINA PASS

Na poslední dva dny našeho zájezdu se vydáme přejezdem z turisticky vyhledávaného Livigna do nedalekého půvabného Švýcarska. Provedeme vás lokalitou kolem alpského průsmyku Bernina Pass, který je situovaný ve výšce 2 328 m n. m. 
Tato lokalita nabízí dostatek rozmanitých značených tras pro horská elektrokola, aby vyhovovaly každému jezdci. Čeká vás technická a zábavná jízda do jižního Puschlavského údolí, které je známé mnoha atraktivními roklinami. Několikrát překročíme i železniční trať, která je nyní zařazena do seznamu UNESCO. Dosažení Piazza Poschiavo je stejně sladké jako „gelato“ v místním baru. 

Program zájezdu

1. den (SO): Výjezd v 16 hodin z první nástupní destinace – odjezd směr Livigno.

2.-5. den (NE –ST): Horská cyklistika na elektrokolech v lokalitě Livigno. Trasy jsou vždy přizpůsobeny zdatnosti skupiny a aktuálnímu počasí. Díky stálé přítomnosti mikrobusu trasy plánujeme s přejezdy, aby byly co nejvíce atraktivní a viděli jste to nejlepší z oblasti. Možnost zařazení návštěvy bike parku či singletrailových tras do programu.

6. den (ČT) Nenáročný, ale okouzlující přejezd o délce 35 km na do sedla Bernina Pass do Švýcarska, následuje ubytování

7. den (Pá): Horská cyklistika na elektrokolech v lokalitě Bernina Pass. 

8. (SO): Vyjížďka na elektrokolech a následný večerní odjezd směr ČR.     
9. (NE): Návrat do ČR.  Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

E-MTB Rock Machine

V ceně zájezdu pro vás máme nachystány celoodpružené speciály od firmy Rock Machine. 

Cena zájezdu 25 300 Kč

 • Cena za osobu 9 dní/6 nocí - 3*  hotel 25 300 Kč  (Možnost rezervace od  1 osoby)

 • V ceně je půjčení horského elektrokola Rock Machine po celou dobu zájezdu

 • Denně absolvujete 40-60 km/1 400-1 900 výškových metrů

 • Zájezd probíhá ve dnech sobota - neděle

ZÁJEZ POŘÁDÁN PŘI MINIMÁLNÍ OBSAZENOSTI 6 OSOB. 

TERMÍNY:

 • 18.7.-26.7. 2020

 V ceně zahrnuto:

 • Ubytování na 4 noci ve 3* hotelu Livigno + 2 noci v hotelu Ospizio Bernina Pass ve 2-4 lůžkových pokojích (v případě požadavku na jednolůžkový pokoj vyžadujeme příplatek) 

 • Pobytovou taxu

 • Stravu formou kvalitní polopenze

 • Delegáty, kteří budou vašimi zkušenými průvodci během cyklovýletů. Pomůží vám s technikou jízdy a poradí, jak správně využít vlastnosti elektokola.

 • Zapůjčení nových modelů odpružených elektrokol Rock Machine. V případě, že nechcete využít jedinečnou šanci otestovat nejnovější elektrokola Rock Machine, můžete se domluvit na přepravě vlastního elektrokola. Kolo ale musí splňovat užití v horských podmínkách. 

 • Profesionální fotograf

 • Dopravu mikrobusem pro maximálně 6 osob, nebo u větších skupin minibus pro 10 osob. Elektrokola se přepravují na vleku. Mikrobus je k dispozici během zájezdu pro přejezdy.

 • Nabíjecí stanici pro elektrokola

 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: 

 • Cestovní pojištění - vyžadováno sjednání cestovního připojištění kryjící vysokohorskou cyklistiku  – můžeme sjednat za přípatek v rámci zájezdu, možno i s připojištěním storna zájezdu. 

 • Cyklistickou přilbu - vlastní cyklistická přilba je povinná

 • Vstupy do bike parku Motolino a Carosello, výjezdy lanovkou na singletraily

Poptej si místo do Livigna

 • 18.7.-26.7. 2020